Publikováno

Zmírněte si Atopický ekzém

kůže postižená Atopických ekzémem

Co je atopický ekzém

Je několik různých názorů na to, do jaké skupiny nemocí atopický ekzém zařadit. Drtivá většina populace si myslí, že je to onemocnění kožní, jiná skupina říká, že se jedná o genetickou odchylku, a třetí skupina je toho názoru, že jde o poruchu imunitního charakteru.

Genetika a imunita

Ve skutečnosti mají všechny skupiny tak trochu pravdu. Atopický ekzém je onemocnění dané geneticky, jehož výsledkem je patologická imunitní odpověď organismu, která se projeví na kůži.

Jde o velice častou nemoc. Ač je to zvláštní, ale atopickým ekzémem trpí až 20% dětí a cca 6% dospělých. V České republice se týká asi 10% obyvatel.

A však bývá doprovázena také jinými alergickými onemocněními. Jako jsou astma bronchiale, senná rýma, alergické záněty spojivek, kopřivka …což se označuje jako atopický syndrom.

mokvavé puchýře - Atopický ekzém
mokvavé puchýře – Atopický ekzém na rukách

Vývoj ekzému

Vznik a rozvoj tohoto onemocnění bývá velice individuální. Příčiny vypuknutí, či zhoršení ekzému jsou celkem 3.

  1. První je přehnaná patologická imunitní odpověď na určitý alergen.(tedy třeba na nějakou stravu – pomeranč, kiwi, nebo prášek na praní, aviváž)

 

  1. Dále kožní nedostatečnost daná atypickou tvorbou kožních tuků, které nejsou schopny vázat vodu a kůže je tedy suchá a tenká a umožňuje průnik různých alergenů.

 

  1. A také nesmíme zapomenout na naladění nervového systému. Ten totiž způsobuje zvýšenou svědivost, citlivost a dráždivost kůže s ohledem na psychický stav člověka s atopickým ekzémem (stres a nespokojenost vedou ke zvýšenému výskytu rozsevu, častějšímu škrábání a k celkovému zhoršení).

Díky našemu výživovému doplňku, který je možné naředit 1:10, můžete zmírnit svědění pokožky, zarudnutí a celkově zlepšit stav Vašeho atopického ekzému.

Zhoršení se také typicky objevuje na jaře a na podzim v důsledku klimatických podmínek.

Prevence atopického ekzému

Velikou zásluhu na onemocnění mají genetické predispozice, žádná opravdu účinná prevence neexistuje. Pokud trpí touto nemocí oba rodiče, je pravděpodobnost vzniku ekzému u potomka cca 80%. Pokud má ekzém jen jeden z rodičů, je tato pravděpodobnost kolem 55%!!!

Vzhledem k tomu, že náš prostředek je 100% přírodní mohou jej používat děti i dospělý

Příznaky a projevy atopického ekzému

Atopický ekzém je zánětlivé kožní onemocnění, projevující se suchou pokožkou, zarudnutím, zduřením a svěděním.
Může však přejít i do formy mokvajících pupínku, kde je riziko zanesení infekce podstatně větší.
Takto reagovala na naše informace paní Jitka, která se nás ptala jak používat bylinný doplněk stravy na pokožku.

„ Mám problémy s mokvajícími pupínky a vyrážkou po použití čisticích prostředků. Kůže je napnutá, bolí, prsty mám nateklé… zkusila jsem doplněk stravy (beru jej totiž i jako prevenci ) naředit a namazat si ruce tím. Byla jsem překvapená, opravdu mi to pomohlo a ulevilo se mi. S díky Jitka“

Většinou se objevuje již v kojeneckém věku a v dospělosti vymizí. Příznaky se liší podle toho, v jaké formě se ekzém vyskytuje. Formy máme tři, a to kojeneckou, dětskou a formu dospělých.

rozlišení postižení Atopickým ekzémem u dětí a dospělých
tabulka postižení Atopickým ekzémem

Jistě všichni používáme určité masti na bázi kortikoidů, při velkém svědění sáhneme po antihistaminikách, ale zkuste náš prostředek. Určitě budete překvapeni a jde pouze o přírodní produkt!

Vhodný je jak pro děti, tak i dospělé.

Navštivte E-shop ještě dnes!

Může Vás zajímat

 
Sdílejte:

Napsat komentář