Publikováno

V „Životním Elixíru“ najdete mnohem víc, než si myslíte.

strom LAPACHO

Na našich stránkách jsme zveřejnili složení našeho doplňku stravy – Životní Elixír ( viz článek “ Výroba našeho bylinného doplňku stravy). Mnoho bylin, které jsou v bylinném extraktu obsaženy mají spoustu prospěšných látek pro lidský organismus.

Jedním z nich je kůra stromu LAPACHO.

Lapacho (lapačo) je bylinný nápoj pocházející z Jižní Ameriky, nazývaný též nápoj Inků. Je připravován z vnitřní kůry stromu lapacho (latinsky Tabebuia seeeatifolia). Tyto stromy mohou dosáhnout výšky až 20 m a stáří až 700 let.

 

Jaké má LAPACHO účinky?

Odvary z kůry stromu lapacho mohou sloužit jako koupele a obklady na rány. Je prokázáno, že kůra lapacho je silné přírodní antibiotikum a tak je vhodná pro boj s viry, nachlazením a plísní. Proto je doporučována  jako doplněk při kašli, rýmě, nachlazení, bronchitidě, nemoci dýchacích cest a chronických zánětech horních cest dýchacích.

Kůra stromu LAPACHO
Kůra stromu LAPACHO

Blahodárný vliv má také na trávicí trakt. Tento přírodní lék, doporučují i odborníci pří léčbě cukrovky a také jako prevenci před jejím vznikem. Výluhy, také podporují imunitní systém a tak slouží k boji s nachlazením a chřipkou.

Pomáhá při migrénách a chronických bolestech hlavy. Musíme také zmínit, že má blahodárné účinky při Parkinsonově chorobě.

V neposlední řadě musíme také napsat, že lapacho se stalo i objektem studie různých odborníků, kteří se zabývali, na jaké choroby může mít lapacho pozitivní vliv. Některé studie dokázali, že lapacho dokáže potlačit některé typy rakovinového bujení a pomáhá při léčbě leukemie (druh rakoviny)

Ale nejen to!!!

Kůra stromu lapacho zbavuje tělo těžkých kovů a toxinů a může blahodárně sloužit po chemoterapii, kdy z těla pomůže odstranit všechny toxiny a tělu škodlivé látky.

Proto nazýváme náš doplněk stravy Životním elixírem, neboť právě výluhy z vnitřní kůry stromu lapacho jsou jednou se součástí složení našeho doplňku stravy.

Může Vás zajímat

 
Sdílejte: