Publikováno

Přírodní antioxidant obsažený v Životním ELIXÍRU – ČESNEK

Česnek

Dalším přírodním antioxidantem obsaženým v našem Životním elixíru je česnek.

Kde se česnek vzal?

Česnek pochází z Asie, ale posléze se rozšířil do celého světa.  Podle historických zpráv, byl i ve velkém pěstován i ve starém Egyptě. Česnek byl dokonce považován za posvátnou rostlinu a Řekové a Římané ve starověku mu připisovali posilující účinky a dávali ho jíst svým vojákům na válečných výpravách.

Česnek dnes

To že česnek má posilující účinky, všichni jistě víme. Navíc je považován za přírodní antibiotikum a dnes k němu saháme i v případě, kdy máme problémy se žaludkem.

Dodnes je jedním z nejvíce používaných koření. Česnek má velmi specifickou chuť i vůni, ale nejen v kuchyni je česnek používán. Dnes jej můžeme nalézt i mezi doplňky stravy, a to pro jeho vynikající vlastnosti na lidský organismus.

Nejenže obsahuje vitamíny A, B a C, selen, vápník a jód, ale především má pozitivní účinky na obranyschopnost organismu a trávení.

V lidovém léčitelství je používán jako účinné antiseptikum a antibiotikum. Snižuje krevní tlak a hladinu cholesterolu v krvi, prospívá srdci a pročišťuje cévy. Můžeme jej taky použít při nadýmání, proti kornatění tepen, ničí parazity ve střevech a v kombinaci s medem se používá při nachlazení a chřipce.

stroužky čeneku

 

Na co všechno je možné česnek použít

Výčet všech pozitivních účinků na lidský organismus je velký, zde je jen něco málo z nich.

  • Podporuje přirozenou obranyschopnost
  • Normální hladina cukru v krvi
  • Normální funkce dýchacího systému
  • Pomáhá při vylučování těžkých kovů z těla
  • Podporuje normální činnost oběhové a střevní soustavy
  • Normální činnost srdce – hladina cholesterolu, hladina krevních lipidů
  • Antioxidant
  • Dobře působí i na duševní pohodu – stres

Česnek je právem považován za mnohostranného pomocníka nejen v kuchyni, ale i v léčitelství.

Pro všechny jeho pozitivní vlastnosti na lidský organismus nesmí chybět v našem doplňku stravy – Životní ELIXÍR!

Sdílejte:
Publikováno

V „Životním Elixíru“ najdete mnohem víc, než si myslíte.

strom LAPACHO

Na našich stránkách jsme zveřejnili složení našeho doplňku stravy – Životní Elixír ( viz článek “ Výroba našeho bylinného doplňku stravy). Mnoho bylin, které jsou v bylinném extraktu obsaženy mají spoustu prospěšných látek pro lidský organismus.

Jedním z nich je kůra stromu LAPACHO.

Lapacho (lapačo) je bylinný nápoj pocházející z Jižní Ameriky, nazývaný též nápoj Inků. Je připravován z vnitřní kůry stromu lapacho (latinsky Tabebuia seeeatifolia). Tyto stromy mohou dosáhnout výšky až 20 m a stáří až 700 let. Pokračování textu V „Životním Elixíru“ najdete mnohem víc, než si myslíte.

Sdílejte:
Publikováno

Životní Elixír – podpůrná pomoc

Obrázek: Životní Elixír

Všichni žijeme v uspěchané době, která sebou přináší nejen fyzickou ale i psychickou zátěž, která se podepisuje na našem zdraví. Kouření, špatné stravovací návyky, málo pohybu, sedavý způsob života, špatné ovzduší. To vše neúměrně zatěžuje náš organismus. Náš organismus se zanáší nečistotami a přitom dochází k okyselení organismu. Kyselý organismus je spouštěč mnoha chorob, můžeme hovořit o chřipce, zánětech v těle, ale i o jiných závažnějších nemocí. Proto je Odkyselení organismu klíčové při léčbě mnoha onemocnění. Zároveň je to však velice prospěšné jako prevence. Pokračování textu Životní Elixír – podpůrná pomoc

Sdílejte:
Publikováno

Oblasti působení našeho elixíru

Náš bylinný doplněk stravy je opravdu velice silným spojencem pro Vaše zdraví. Jednak díky unikátnímu způsobu výroby a také díky svému unikátnímu složení. Kombinace mnoha vzácných a tělu prospěšných látek dovoluje pomáhat v oblastech lidské zdraví. Pokračování textu Oblasti působení našeho elixíru

Sdílejte:
Publikováno

Výroba našeho bylinného doplňku stravy

Obrázek: Výroba bylinného doplňku stravy

Tajemství výroby našeho elixíru prozradit nemůžeme, ale můžeme Vám vysvětlit proč je jedinečný.
Nejde totiž o pouhé vylisování několika bylinek, ale o poměrně složitý a jedinečný postup získávání přírodních olejů. Pokračování textu Výroba našeho bylinného doplňku stravy

Sdílejte: