Publikováno

Jarní očista těla – detoxikace

detoxikace organismu

Velkými kroky přichází jaro s nám i „velké úklidy“, pojďme si tedy uklidit i ve vlastních tělech a nastartovat organismus na jaro, které se blíží mílovými kroky.

Proč je detoxikace organismu důležitá?

V dnešní době se stále častěji mluví o tom, proč je detoxikace organismu tak důležitá. Pro většinu lidí je už přirozené, že čas od času podstoupí nějakou detoxikaci organismu. Už nás ani nepřekvapuje, když na jaře či na podzim jsou všechny časopisy plné návodů na různé detoxikační kúry. Přesto se jen málokdy zamýšlíme nad tím, co je vlastně detoxikace organismu a proč ji náš organismus potřebuje.

detoxikace
detoxikace – začněme s ní hned teď

Během přirozené detoxikace se vylučováním odstraňují toxické a organismus zatěžující látky spolu s nadbytečnými látkami. Několik našich orgánů je “specializovaných” na přirozenou detoxikaci. Jsou to játra, ledviny a střeva (všichni víme, že ve střevech je až 60% našeho imunitního systému). Nejdůležitějším úkolem je třídění nežádoucích látek v těle a následné vyloučení z organismu.

Jak napomáhá detoxikace organismu?

Játra mají dvě funkce. Jednou z nich je čištění protékající krve od toxických látek a druhým úkolem je produkování žluči na trávení tuků. Játra jsou schopna oddělovat látky potřebné pro organismus od škodlivých látek, filtrují z krve zbytky různých léků, chemikálií, umělých přídatných látek a jiných nežádoucích složek. Určitý čas se v játrech zdržují, průběžně se jich však snaží zbavit přes pokožku (potem), ledviny (filtrace) a plíce (dýcháním).

Když začneme s detoxikací, naším prvním krokem musí být odlehčení činnosti jater, neboť všechny toxické látky, které se v našem organismu nacházejí a během procesu očisty odstraňují, procházejí játry. Když jsou játra přetížená, nebezpečné toxiny se dostávají zpět do tělesných tkání.

Druhým krokem je čištění ledvin od ledvinových kamenů a písku. V ledvinách se toxiny neskladují. Častý problém s ledvinami je, že kvůli velmi nízkému příjmu tekutin se moč příliš zahustí. Na to, aby ledviny mohly vylučovat toxické látky, potřebují dostatečně mokré prostředí, které můžeme zajistit jen pitím kvalitní čisté vody! Minimálně 2,5 l vody denně

zdravá strava a detoxikace
zdravá strava a detoxikace

Detoxikace je celoživotní proces

Jelikož se náš organismus neustále detoxikuje, pouhá detoxikace není proces, který musíme nastartovat my samotní. Naším úkolem je spíše pomáhat organismu, aby mohla probíhat plynulá detoxikace, protože svůj trávicí systém a tím i celý organismus neustále zatěžujeme škodlivými přídatnými látkami moderní doby.(léky, nadměrné pití kávy, životní styl,kouření, pití alkoholu, nezdravá strava a mnoho dalšího).

Kdybychom konzumovali jen kvalitní stravu, kdybychom se dostatečný čas zdržovali na čerstvém vzduchu, kdybychom pili dostatečné množství čisté vody a kdybychom se pravidelně pohybovali, byla by možnost, že náš organismus očistíme přirozenou cestou.

Dnes jde jen o pouhý sen, ke kterému se dokážeme buď pouze přiblížit, popřípadě ho dosáhnout jen s velkými obtížemi, nebo vůbec ne. Proto je kompletní detoxikace našeho organismu je důležitým úkolem. Za vlastní zdravotní stav jsme zodpovědní jen my sami.

Bohužel, průmyslová výroba potravin, množství restaurací s rychlým občerstvením a franšízových pekáren, používání umělých přísad do jídel natolik zatěžují náš organismus toxickými látkami, že naše detoxikační orgány již nedokážou zbavit organismus od toxických látek přirozenou cestou.

Naše stravovací neřesti, uspěchaný způsob života, nezdravé stravovací návyky zatěžují náš organismus. I psychika může mít vliv na fungování trávicích orgánů (např. žaludečních vředů, zácpa, průjem, plynatost).

V0CDGO86

Mnohdy by však detoxikace nebo zdravější životospráva mohla napomoci tomu všemu předejít. Správně zvolená detoxikace totiž pomáhá našemu organismu nadechnout se, odstraní z něj přemnožené parazity a v průběhu let nahromaděné toxiny. Může za to usazování veškerých toxinů v těle, proto  zkuste detoxikaci naším Doplňkem stravy .Účinnost detoxikace se objeví již za pár dní: cítíme se lehčí, zdravější a volnější.

Škodlivé látky v těle narušují zdraví

Za nahromadění toxických látek v organismu neodpovídá jen velké množství škodlivých složek, ale může za to i nedostatek fyzické aktivity, v důsledku toho zpomalený krevní oběh, a tím i zpomalené vylučování. I proto je velmi důležité, abychom procesy detoxikace, které v našem organismu probíhají neustále, podporovaly pomocí nějakého doplňkového řešení, aby byla přirozená očista organismu efektivnější. Na to jsou nejvhodnější velmi dobré a účinné kompletní detoxikační kúry – např. naším Výživovým doplňkem stravy

V první řadě si musíme dávat pozor na pitný režim, čili vypít denně 3 litry vody, což prakticky nevyžaduje žádné finanční investice. Každý den se alespoň půl hodiny zdržujme na čerstvém vzduchu, abychom zajistili přívod kyslíku a abychom vyčistili své plíce od toxinů.

Znečištění střev často souvisí s výskytem různých parazitů, o kterých nemusíme ani vědět, nezpůsobují nám žádné zdravotní problémy. Bohužel, parazité nám z trávicího traktu nepozorovaně odsávají důležité živiny. Pokud se v našich střevech nacházejí paraziti, šetrnými léčbami je nedokážeme odstranit, na jejich odstranění potřebujeme účinný detoxikační program

To, že náš organismus je znečištěný toxickými látkami, po čase vyvolává i určité symptomy. Různé trávicí potíže a břišní potíže (nadýmání, zácpa, průjem, tvorba plynů, nevolnost, zvracení) mohou poukazovat na to, že naše orgány jsou příliš znečištěné. Když se u člověka projeví tyto příznaky, doporučuje se začít detoxikovat pomocí přípravků vysoké účinnosti – náš doplněk stravy, který pomůže při vyčištění organismu

Aby přirozená detoxikace organismu mohla probíhat správným tempem a se správnou účinností, podpořme náš organismus, který namáhavě bojuje s toxickými látkami a nečistotami, detoxikační kúrou. Detoxikační kúru pomocí doplňků stravy.

Zajímá Vás náš Životní Elixír?

Může Vás zajímat

 
Sdílejte:

Napsat komentář